ÖFK-butiken

Hemsida: ostersundsfk.ebiljett.nu.

Biljettköp och support över telefon hänvisas till AXS: 0771-45 46 00.

Besöksadress
Storgatan 26
831 31 Östersund

Öppettider
Vardagar 12:00 - 17:00, lördagar 12:00 - 16:00

Kontaktuppgifter ÖFK-butiken:
shop@ostersundsfk.se
063-685 28 95

Mer information om biljetter hittar du här.

Besöksadress & Kontakt Kansli

Östersunds Fotbollsklubb
Storgatan 26
831 31 Östersund

info@ostersundsfk.se
063-51 93 82
063-391 02 77 (fax)

Dataskyddsfrågor (GDPR)
dpo@ostersundsfk.se

Fakturaadresser till ÖFK (både föreningen och AB) finns här.

Postadress
Östersunds Fotbollsklubb
Box 67
83121 Östersund

Föreningsnummer: 33003-15
Organisationsnr föreningen ÖFK: 883203-1027

Organisationr Östersunds FK Elitfotboll AB: 559084-7777

Evenemangsorganisation

Jonas Nilsson
Evenemangsansvarig
jonas.nilsson@ostersundsfk.se
063-685 28 90

Joakim Jansson
Säkerhetsansvarig
jocke@ostersundsfk.se
070-600 70 50

Gunilla Nolervik
Ansvarig Kioskförsäljning
gunilla.nolervik@ostersundsfk.se
070-548 74 77

Diana Lindgren
Ansvarig Arenabutik (merch)
diana.lindgren@ostersundsfk.se
063-685 28 95

Media

Press- och Medieansvarig
patrick.sjoo@ostersundsfk.se
063-685 28 76

Info och hur du ansöker om ackrediteringar hittar du här.

Supporter Liason Officer

Per Staffansson
slo@ostersundsfk.se
072-150 57 37

Fredrik Jansson
fredrik@ostersundsfk.se
070-863 36 65

Kansli & Marknad

Martin Johansson
Ekonomiansvarig & Tillförordnad VD
martin.johansson@ostersundsfk.se
070-211 62 35

Magnus Axelsson
Säljledare
magnus.axelsson@ostersundsfk.se
070-311 62 00

Lasse Landin
Sportchef
lasse.landin@ostersundsfk.se
063-685 28 70

Erik Eliasson
IT & Esport 
erik.eliasson@ostersundsfk.se
070-883 58 82

Marcus Persson
Ekonomiassistent
marcus.persson@ostersundsfk.se
070-612 70 79

Ola Laxvik
Marknadskommunikation & Biljettansvarig
ola.laxvik@ostersundsfk.se
063-685 28 92

Malin Flodin
Sälj & Administration
malin.flodin@ostersundsfk.se
070-321 59 93

Jonas Nilsson
Säljare
jonas.nilsson@ostersundsfk.se
063-685 28 90

Malin Gabrielsson
Säljare
malin.gabrielsson@ostersundsfk.se
063-685 28 77

Leif Widegren
Säljare
leffewidegren@telia.com
073-057 07 07

Joakim Jansson
Säljare
jocke@ostersundsfk.se
070-600 70 50

Andreas Lundstam
Säljare
andreas.lundstam@ostersundsfk.se
070-303 51 01

Ansvarig ÖFK-butiken

Diana Lindgren
diana.lindgren@ostersundsfk.se
063-685 28 95

Ledarstab

Alexander Kindberg
Team Manager
alexander.kindberg@ostersundsfk.se
070-680 68 69

Bobo Sollander
Social Coach
bobo.sollander@ostersundsfk.se
070-610 99 47

Akademi

Mats Pettersson
Akademiansvarig, Huvudinstruktör U3
mats.pettersson@ostersundsfk.se
063-685 28 85

Robin Bramsered
Ansvarig Knatteskola, Huvudinstruktör U4
robin.bramsered@ostersundsfk.se
073-864 15 73

Martin Johansson
Värdegrundsansvarig, Huvudinstruktör U3
martin.x.johansson@ostersundsfk.se
073-864 15 74

Malin Johansson
Fitnessansvarig
malin.johansson@ostersundsfk.se
073-800 99 29

Calle Vredin
Utbildningsansvarig, Huvudinstruktör U4
calle.vredin@ostersundsfk.se
073-864 15 87

Richard Aarseth
Huvudinstruktör U5
richard.aarseth@ostersundsfk.se
073-864 15 84

Styrelse

Hans Carlsson
Tillförordnad Ordförande
hans.carlsson@ostersundsfk.se

Daniel Kindberg
Ordförande (time out)
daniel.kindberg@ostersundsfk.se

Maj-Britt Ringvall
Styrelseledamot

Karin Wahlén
Styrelseledamot

Gunilla Eriksson
Adjungerad

Ulf Dahlén
Adjungerad