2018 gör ÖFK sin tredje säsong i Sveriges högsta liga, Allsvenskan. Lokalt engagerar och lockar ÖFK en stor skara människor och i media får klubben mer uppmärksamhet än någonsin tidigare, både lokalt och nationellt.

Att synas tillsammans med och sponsra ÖFK kan ske i en mängd olika former, allt från traditionell skyltexponering till aktivering där ert företag bygger relationer med nya eller befintintliga målgrupper.

För mer information, kontakta ÖFK:s marknadsteam:

Magnus Axelsson, Säljledare
070- 311 62 00
magnus.axelsson@ostersundsfk.se

Martin Johansson, Ekonomiansvarig
070-211 62 35
martin.johansson@ostersundsfk.se

Malin Gabrielsson, Säljare
073-864 15 77
malin.gabrielsson@ostersundsfk.se

Jonas Nilsson, Säljare & Evenemangsansvarig
063-685 28 90
jonas.nilsson@ostersundsfk.se

Joakim Jansson, Säkerhetsansvarig
070-600 70 50
jocke@ostersundsfk.se

Leif Widegren, säljare
073-057 07 07
leffewidegren@telia.com

Samuel Andersson, säljare
076-345 15 96
samuel.andersson@ostersundsfk.se

Andreas Lundstam, säljare
070-303 51 01
andreas.lundstam@ostersundsfk.se

Ola Laxvik, Marknadskommunikation & Biljettansvarig
063-685  28 92
ola.laxvik@ostersundsfk.se

Erik Eliasson, Ansv. Digital marknad
070-883 58 82
erik.eliasson@ostersundsfk.se

Marcus Persson, Ekonomiassistent
070-612 70 79
marcus.persson@ostersundsfk.se

Diana Lindgren, Shopansvarig
diana.lindgren@ostersundsfk.se