ÖFK-butiken

Hemsida: ostersundsfk.ebiljett.nu.

Biljettköp och support över telefon hänvisas till AXS: 0771-45 46 00.

Besöksadress
Storgatan 26
831 31 Östersund

Öppettider
Vardagar 12:00 - 17:00

OBS! Under vecka 14 håller butiken stängt

Kontaktuppgifter ÖFK-butiken:
shop@ostersundsfk.se
063-685 28 95

Mer information om biljetter hittar du här.

Besöksadress & Kontakt Kansli

Östersunds Fotbollsklubb
Storgatan 26
831 30 Östersund

063-51 93 82
info@ostersundsfk.se

Dataskyddsfrågor (GDPR)
dpo@ostersundsfk.se

Fakturaadresser till ÖFK (både föreningen och AB) finns här.

Postadress
Östersunds Fotbollsklubb
Törnstens gränd 8
831 30 Östersund

Föreningsnummer: 33003-15
Organisationsnr föreningen ÖFK: 883203-1027

Organisationr Östersunds FK Elitfotboll AB: 559084-7777

Evenemangsorganisation

Niclas Lidström
Press- och Medieansvarig
niclas.lidstrom@ostersundsfk.se
070-810 06 66

David Hultén
Digitalt Webbansvarig & IT Administratör / Bildleverantör / Biljettansvarig
david.hulten@ostersundsfk.se
073-506 56 39

Joakim Jansson
Säkerhetsansvarig
jocke@ostersundsfk.se
070-600 70 50

Gunilla Nolervik
Ansvarig Kioskförsäljning
gunilla.nolervik@ostersundsfk.se
070-548 74 77

Media

Niclas Lidström
Press- och Medieansvarig
niclas.lidstrom@ostersundsfk.se
070-810 06 66

David Hultén
Digitalt Webbansvarig & IT Administratör / Bildleverantör / Biljettansvarig
david.hulten@ostersundsfk.se
073-506 56 39

Info och hur du ansöker om ackrediteringar hittar du här.

Supporter Liason Officer

Per Staffansson
slo@ostersundsfk.se
072-150 57 37

Koncern, Akademi, Kansli & Marknad

Lennart Ivarsson
VD
lennart.ivarsson@ostersundsfk.se
070-347 35 71

Martin Johansson
Controller
martin.johansson@ostersundsfk.se
070-211 62 35

Magnus Axelsson
Säljledare
magnus.axelsson@ostersundsfk.se
070-311 62 00

Malin Flodin
Klubbsekreterare
malin.flodin@ostersundsfk.se
070-321 59 93

David Hultén
Digitalt Webbansvarig & IT Administratör / Bildleverantör / Biljettansvarig
david.hulten@ostersundsfk.se
0735-065 639

Niclas Lidström
Press- och Mediaansvarig / Evenemangsansvarig
niclas.lidstrom@ostersundsfk.se
070-810 06 66

Malin Gabrielsson
Säljare
malin.gabrielsson@ostersundsfk.se
063-685 28 77

Leif Widegren
Säljare
leffewidegren@telia.com
073-057 07 07

Joakim Jansson
Säljare
jocke@ostersundsfk.se
070-600 70 50

Ansvarig ÖFK-butiken

Mikael Dahlström
mikael.dahlstrom@ostersundsfk.se
063-685 28 95

Ledarstab

Alexander Kindberg
Team Manager
alexander.kindberg@ostersundsfk.se
070-680 68 69

Bobo Sollander
Social Coach
bobo.sollander@ostersundsfk.se
070-610 99 47

Akademi

Mats Pettersson
Akademiansvarig, Huvudinstruktör U3
mats.pettersson@ostersundsfk.se
063-685 28 85

Robin Bramsered
Ansvarig Knatteskola, Huvudinstruktör U4
robin.bramsered@ostersundsfk.se
073-864 15 73

Martin Johansson
Värdegrundsansvarig, Huvudinstruktör U3
martin.x.johansson@ostersundsfk.se
073-864 15 74

Malin Johansson
Fitnessansvarig
malin.johansson@ostersundsfk.se
073-800 99 29

Calle Vredin
Utbildningsansvarig, Huvudinstruktör U4
calle.vredin@ostersundsfk.se
073-864 15 87

Richard Aarseth
Huvudinstruktör U5
richard.aarseth@ostersundsfk.se
073-864 15 84

Styrelse, Östersunds fotbollsklubb

Mathias Rasteby

Ordförande

Petter Jakobsson

Styrelseledamot

Tom Pripp
Styrelseledamot

Lars Andersson
Styrelseledamot

Teddy Myhr
Styrelseledamot

Robert Sundqvist
Styrelseledamot

Lena Johansson
Styrelseledamot

STYRELSE, ÖSTERSUNDS FOTBOLLSKLUBB elitfotboll ab

Maria Wilén
Ordförande

Stig Åke Eklund
Styrelseledamot

Peter Svensson
Styrelseledamot

Leif Widegren
Styrelseledamot

Tomas Falkensson
Styrelseledamot, adjungerad

Tom Pripp
Styrelseledamot, adjungerad

Kontakt: styrelse@ostersundsfk.se