ÖFK-butiken

Hemsida biljettköp: ostersundsfk.ebiljett.nu.

Biljettköp och support över telefon hänvisas till AXS: 0771-45 46 00.

Östersunds FK Kansli
Storgatan 26
831 30 Östersund
info@ostersundsfk.se

ÖFK-Butiken
Storgatan 26
831 30 Östersund
Kontaktuppgifter ÖFK-Butiken:
shop@ostersundsfk.se
Tel: 063-685 28 95

Ordinarie öppettider:
Tisdag-Fredag: 12:00 - 17:00
Lördag: 12:00 - 15:00

Mer information om biljetter hittar du här.

Besöksadress & Kontakt Kansli

Östersunds Fotbollsklubb
Storgatan 26
831 30 Östersund

063-685 28 95
info@ostersundsfk.se

Dataskyddsfrågor (GDPR)
dpo@ostersundsfk.se

Postadress
Östersunds Fotbollsklubb
Törnstens gränd 8C
831 30 Östersund

Föreningsnummer: 33003-15
Organisationsnummer Föreningen ÖFK: 893203-1027
Organisationsnummer Östersunds FK Elitfotboll AB: 559084-7777

Evenemangsorganisation

Joakim Jansson
Säkerhet & Evenemangsansvarig | Head of security and event 
joakim.jansson@ostersundsfk.se
070-600 70 50

David Hultén
Kommunikationsansvarig, IT- och biljettansvarig  | Head of communications, Head of IT and tickets
david.hulten@ostersundsfk.se
073-506 56 39

Marcus Persson
Innerplanskoordinator | Infield coordinator 
marcus.persson@ostersundsfk.se
070-612 70 79


Media

David Hultén
Kommunikationsansvarig, IT- och biljettansvarig  | Head of communications, Head of IT and tickets
david.hulten@ostersundsfk.se
073-506 56 39

Info och hur du ansöker om ackrediteringar hittar du här.

Supporter Liason Officer

 

Koncern, Kansli & Marknad

Kjell Andersson
tf VD | Acting CEO
kjell.andersson@ostersundsfk.se

Stefan Lundin
Fotbollschef | Head of the football organisation
stefan.lundin@ostersundsfk.se

David Hultén
Kommunikationsansvarig, IT- och biljettansvarig  | Head of communications, Head of IT and tickets
david.hulten@ostersundsfk.se
073-506 56 39

Marcus Persson
Klubbsekreterare | Secretary of the club
marcus.persson@ostersundsfk.se
070-612 70 79

Malin Gabrielsson
Säljare | Sales
malin.gabrielsson@ostersundsfk.se
073-864 15 77

Joakim Jansson
Evenemangsansvarig & Säkerhetsansvarig / Säljare | Head of security and event / Sales
joakim.jansson@ostersundsfk.se
070-600 70 50

Ansvarig ÖFK-butiken

Mikael Dahlström
ÖFK-Butiken | Shop manager
mikael.dahlstrom@ostersundsfk.se
063-685 28 95

Akademi

Stefan Lundin
Fotbollschef | Head of the football organisation
stefan.lundin@ostersundsfk.se

Anneli Andersén
anneli.andersen@ostersundsfk.se
Utvecklingsansvarig
070-675 17 11

Johan Lidenmark
johan.lindemark@ofkakademi.se
Värdegrundsansvarig
073-381 84 61

F17

Annelie Andersén

anneli.andersen@ofkakademi.se
Huvudtränare

 

Linnea Lundqvist

linnea.l.lundqvist@gmail.com
Tränare och Fysio

 

Bengt Olofsson
olofssonbengt747@gmail.com

Tränare/Lagledare

 

 

P19

Freddie Andersson

Freddie.andersson@ofkadademi.se
Huvudtränare

Johannes Lundin

Johannes.lunding@ofkakadmei.se
Huvudtränare

 

Max Edlund

Max.edlund@ofkakademi.se
Tränare & Fysansvarig

 

Jens Wahlborg

Jens.wahlborg@ofkademi.se
Lagledare

 

P16

Timmy Eriksson

Timmy.eriksson@ofkakademi.se
Huvudtränare

 

Lars Oscarsson

Lars.oscarsson@ostersundsfk.se
Huvudtränare

 

Nils Winerdal-Ring

nilsring03@gmail.com
Målvaktstränare


Max Edlund

Fysansvarig 

 

Håkan Brouneus

Hakan.Brouneus@ostersundsfk.se
Lagledare

Ulf Ringdahl

Ulf.ringdahl@fastighetsbyran.se

 

P15

Huvudtränare, Timmy Eriksson

Huvudtränare, Lars Oscarsson

Yonael Simon Yisahak

yoniisawsome@gmail.com
Tränare

 

Målvaktstränare, Nils Winerdal-Ring

Fysstöd

Linnea Lundqvist

Urban Larsson

Urban.larsson@ofkakademi.se

Lagledare,

 

P13-P14
Björn Gidlund

Bjorn.gidlund@ofkakademi.se
Tränare (föräldrarinstruktör)

 

Carola Ulander

Carola.ulander@ofkakademi.se
Tränare (föräldrarinstruktör) och Lagledare


Michael Söderkvist

 

michael.soderkvist@jgy.se
NIU

Styrelse, Östersunds fotbollsklubb

Richard Persson

Ordförande

Åsa Trolle
Styrelseledamot

Åsa Bromée
Styrelseledamot

Kent Hellström
Styrelseledamot

Johan Lidenmark
Styrelseledamot

Mårten Ulander
Styrelseledamot

Ulf RingdahlStyrelseledamot

STYRELSE, ÖSTERSUNDS FOTBOLLSKLUBB elitfotboll ab


Stig Åke Eklund
Ordförande

Tom Pripp
Vice ordförande

Tommy Holmgren
Styrelseledamot

Kent Hellström
Styrelseledamot

Tomas Falkensson
Styrelseledamot (Adjungerad)